Vyžiadajte si nezáväznúcenovú ponuku Kde nás nájdete?


  Odoslaním formulára dávam týmto v súlade s § 19 zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov svoj súhlas spoločnosti ZAMA interiér s.r.o. na spracovanie mojich osobných údajov za účelom kontaktovania a zaslania obchodných ponúk.

  form_popup

  NÁBYTOK NA MIERU, ALEBO NÁBYTOK ZO SÉRIOVÉHO VÝROBNÉHO PÁSU?

  AKÉ SÚ VÝHODY A NEVÝHODY?

  Často sa stretávame s touto témou ako s dilemou pri zariaďovaní interiéru. Skúsme sa pozrieť na jednotlivé pojmy z blízka a analyzovať si, čo znamenajú. Možno zistíme, že rozhodnutie je veľmi jednoduché a vieme ktorým smerom sa uberať. Takisto sa môžeme vyhnúť niektorým chybám a ušetriť v konečnom dôsledku čas aj peniaze. Na to, aby sme dobre pochopili túto problematiku sa nevyhneme porovnávaniu jednej komodity s druhou.

  Sériový nábytok:

  Patríme k ľuďom, ktorí potrebujú rýchle riešenie, dokážu si vybrať z bežnej ponuky a vôbec nám neprekáža, že pravdepodobne takú istú komodu bude mať aj náš sused? Neprekáža nám, že rozmery komody, umiestnenie a počet zásuviek resp. iné detaily, nie celkom riešia naše predstavy? Taktiež sa vieme stotožniť s tým, že dezén nábytku mierne neladí k našim parketám, tapetám, farbám stien, alebo k iným prvkom, ktoré sú súčasťou interiéru? Presne toto sú totiž výhody aj nevýhody tohto nábytku. Záleží skôr na uhle pohľadu a nastavení vlastných priorít. Sériový nábytok je výrobok, ktorý bol vyprodukovaný v tisíckach kópií. Jeho prednosťou je preto pravdepodobne priaznivá cena a rýchlosť nákupu. Stačí prísť, vybrať si a z predajne doslova odchádzame aj so svojim nábytkom. Na druhú stranu nemôžeme rátať s veľkou variabilitou a individuálnym prístupom. Býva vyrábaný len v niekoľkých prevedeniach a tie nám buď sadnú alebo nie. Takisto sa môže stať, že nám nábytok dizajnovo vyhovuje, ale konkrétny kus nevieme v daných rozmeroch umiestniť do nášho interiéru. A asi treba spomenúť aj nemilú povinnosť nakoniec – nábytok zmontovať.

  Nábytok na mieru:

  Na správne pochopenie nám pomôže povedať, čím nábytok na mieru nie je. Často dochádza ku skresleným predstavám a očakávaniam, ktoré nie je možné zrealizovať. Veľa ľudí sa domnieva, že nábytok na mieru je nábytok napasovaný do stavebného otvoru alebo výklenku a tomuto priestoru na 100% prispôsobený. Také niečo nie je možné. Je síce pravda, že nábytkári dokážu pracovať s presnosťou na milimetre, ale len v rámci vlastnej konštrukcie nábytku. Stavebné nerovnosti, krivé steny, nerovnomerné vrstvy omietky, asymetrické výklenky nemôžu byť predmetom vytýkania chýb nábytkárom. Existujú majstri, ktorý sa do takýchto snáh púšťajú. Dosky na mieste doslova na kolene zrezávajú, hobľujú len aby sa prispôsobili stavebným nerovnostiam. Takýto výsledok nemôže byť nikdy uspokojivý. Aké je teda riešenie? Riešení existuje niekoľko. Nábytok, ktorý takto chceme zabudovať do vstavaného priestoru je ideálne vyrobiť ako kompaktný celok o niekoľko centimetrov zmenšený oproti stavebnému otvoru. Následne po osadení je možné vzniknuté medzery lištovať, alebo priznať. Týmto postupom sa už niekoľkým rokom riadia svetoví výrobcovia a dizajnéri nábytku, na najznámejších veľtrhoch a výstavách sú nábytky vystavované prevažne s priznanými medzerami a odskokmi od stien (aj napriek tomu, že konštrukcia výstavnej kóje by umožnila aj presné osadenie). Akákoľvek snaha kamuflovať nerovnosti v skutočnosti na tieto nerovnosti len upozorní.
  Čo je to teda nábytok na mieru? Možnosť si vybrať z veľkého množstva materiálov a povrchov. Zvoliť kombinácie, ktoré budú lahodiť nášmu oku a zároveň budú originálne. Proporcie, veľkosť a funkcionalitu si môžeme takisto sami nadimenzovať. Nechať si poradiť od skúseného dizajnéra alebo sa sami realizovať vo svojej kreativite. Ďalšou výhodou môže byť aj to, že si zvolíme úroveň vybavenia a tým dokážeme do istej miery kontrolovať aj výslednú cenu. No obecne platí, že investícia bude vždy vyššia, ako pri sériovom nábytku. Veď si nechávame doslova ušiť oblek na mieru.

   

  sektorový nábytok nábytok na mieru